Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 18

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 40

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 40

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 42

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 42

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 44

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php:18) in /home/sp18/domains/sp18.zgora.pl/public_html/maincore.php on line 192
Szkoła Podstawowa nr 18 - Osiągnięcia przedmiotowe i artystyczne 2006/2005
Dziennik Vulcan

Trzymaj formę

Gazetka szkolna

Nawigacja

Informacje o szkole

Plan lekcji

Dokumenty szkolne

Zajęcia pozalekcyjne

Konkursy

banner

Osiągnięcia przedmiotowe i artystyczne 2006/2005

W międzyszkolnym konkursie pt. "Nasza szkoła w trosce o bezpieczeństwo dzieci" zajęliśmy I miejsce.

Osoby odpowiedzialne za konkurs:
Elżbieta Zaremba
Ewa Baranowska
Bogusława Czubkowska

 


Cel konkursu:
- Propagowanie wiedzy z zakresu wychowania komunikacyjnego
-inspirowanie szkół i placówek o upowszechnienie edukacji w zakresie bezpieczenstwa
-rozwijanie integracji środowisk bezpośrednio wpływających na realizację treści wychowania komunikacyjnego

Konkurs organizowany przez:
  • Urząd Miasta Zielona Góra - Wydział Infrastuktury Społecznej
  • Wojewódzki Ośrodek Politechniki w Zielonej Górze
  • Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży


  • Do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z historii zakwalifkowali się:

     

  • Klisz Elżbieta 6a
  • Literski Michał 6d
  • Legieta Grzegorz 6e
  • Runowska Katarzyna 6a
  • Błaszyński Paweł 6
  • Woźniak Jakub 6f
  •  


    Do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z przyrody zakwalifkowali się:

     

  • Sozańśka Anna 5e
  • Runowska Katarzyna 6a
  • Michalak Mateusz
  • Kliszcz Elżbieta 6a
  • Maciarz Seweryn 6d
  • Stadnik Joanna 6f
  •  


    Do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z matematyki zakwalifkowali się:

     

  • Runowska Katarzyna 6a
  • Błaszyński Paweł 6d
  • Szajdecki Michał 6f
  • Stadnik Joanna 6f
  •  


    Do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego zakwalifkowali się:

     

  • Widzińska Karolina 6a
  • Runowska Katarzyna 6a
  • Łuczkiewicz Paulina 6e
  • Michalak Mateusz 5a
  • Czerwińska Anna 6a
  • Fediuk Monika 6a
  • Bronicka Aleksandra 6f
  • Sozańska Anna 5f
  •  




     


    Do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowego zakwalifkowali się:

    Historia: Grzegorz Legieta 6e, Michał Literski 6D
    Opiekunowie: p.Hanna Gajewska-Dzielińska, p.Łukasz Kamiński

    Język polski: Sozańska Anna 5E, Runowska Katarzyna 6A, Czerwińska Anna 6A
    Opiekunowie: p.Lepak-Rzyman, p.Legieta

    Matematyka: Błaszyński Paweł 6D, Joanna Stadnik 6F
    Opiekun: p.Lidia Walczyńska

    Przyroda: Anna Sozańska 5E
    Opiekun: p.Natalia Pytko



    Tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z historii zdobył Grzegorz Legieta z klasy 6e.





    W Ogólnopolskim Konkurs Języka Niemieckiego ,,Der, die, das" laureatami etapu szkolnego zostali:

    Veronika Waleńczuk 6e, Jagoda Siwińska 6e, Seweryn Maciarz 6d, Piotr Krzywulski 6e, Paweł Błaszyński 6d, Joanna Stadnik.

    Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
    Veronika Waleńczuk 6e, Jagoda Siwińska 6e, Seweryn Maciarz 6d.



    W Ogólnopolskim Konkurs Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund" III lokatę w kraju zajęła Veronika Waleńczuk 6e, a najlepszy wynik w szkole zdobył uczeń klasy IIIa Patryk Jagodziński.



    W dniu 4.02.2006 nasza szkoła była gospodarzem Finału Lubuskiego Konkursu ,,W Europie Jeździmy Bezpiecznie."
    Drużyna w składzie: Agata Małycha 4f, Dorota Mężyńska 5A, Grzegorz Łokieć 6E zajęła IV miejsce.
    Opiekun: p.Bogusława Czubkowska.





    Uczeń naszej szkoły Zbyszek Gabrysiak z klasy VC zakwalifikował się do półfinału eliminacji XX Międzynarodowych Mistrzostw Francji w Grach Matematycznych i Logicznych.



    W dniu 27.03.2006 w Gimnazjum nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych ,,Wer? Wo? Was?

    Zespół z naszej szkoły w składzie Laura Mrowiec 4d, Alicja Stasiuk 6f, Patryk Jagodziński 3a zajął I miejsce.



    Drużyna w składzie: Paweł Błaszyński 6d, Michał Czapliński 6d, Seweryn Maciarz 6d zajęła II miejsce.





    W dniu 27.03.2006 w Gimnazjum nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Europejski.

    Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce. Szkołę reprezentowali: Elżbieta Kliszcz 6A, Anna Czerwińska 6A, Grzegorz Legieta 6E.





    W dniu 7.04.2006 w Gimnazjum nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs ,,EKOLANDIA"

    Zespół z naszej szkoły zajął I miejsce. Szkołę reprezentowali: Anna Sozańska 5e, Tomasz Żyłka 6d, Paweł Błaszyński6d, Majka Łosińska 6d, Weronika Głażewska 5e, Tomasz Woźniak 6f, Rypski Łukasz 6f, Żaneta Korsak 6f, Olga Raczyńska 5f, Joanna Milczarek 5f.
    opiekun p.Natalia Pytko





    Uczennica Klaudia Woźniak z klasy 4e została nagrodzona w IX Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych pt. ,,Ja też będę dorosły"
    Opiekun p.Halina Pasieczna





    W dniu 11 maja 2006 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbył się miejski konkurs pt. ,,Przyroda i zdrowie".
    Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.
    Drużyna w składzie: Aleksander Kawecki 5c, Mateusz Michalak 5a, Michał Walter 5a.
    Opiekun p.Dorota Lorczak


    Wyniki konkursu „Zioła w życiu człowieka” przeprowadzonego 12 maja 2006 w klasach trzecich ( w ramach realizacji programu Sokrates Comenius)
    Marysia Bylica – 3f - 39 pkt.
    Mateusz Rybczyński – 3c – 38 pkt.
    Sonia Pałka – 3a – 37 pkt.
    Magdalena Dzielińska – 3e – 36 pkt.
    Magdalena Stojak – 3d – 35 pkt.
    Sandra Bryk – 3e – 34 pkt.
    Angelika Lamcha – 3a – 33 pkt.
    Grzegorz Zieliński – 3d – 31 pkt.
    Alicja Pawlus – 3e - 29 pkt.
    Ewa Stręk – 3a - 28 pkt.
    Oskar Karpiński – 3c – 26 pkt.
    Michalina Pawlak – 3f - 25 pkt.
    Jakub Der – 3f - 24 pkt.
    Klaudia Cieplicka – 3c -22 pkt.
    Piotr Steller – 3d – 21 pkt.
    Opiekun: Jolanta Kiełczawa i Grażyna Wanat





    W ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego ,,SPRACHDOKTOR 2006" uczniowie naszej szkoły zajęli:
    Laura Mrowiec 4d I miejsce w wojewówdztwie i XXI w kraju,
    Dobrochna Ciesielska 4d V miejsce w wojewówdztwie,
    Seweryn Maciarz 6d I miejsce w wojewówdztwie i XXI w kraju,
    Veronika Waleńczuk V miejsce w wojewówdztwie.


    W dniu 27 kwietnia 2006 roku w SP-14 odbył się miejski konkurs ortograficzny pt. ,,Tropienie błędów". Uczeń naszej szkoły Przemysław Macholak zdobył tytuł ,,MISTRZA".


    W dniu 19 maja 2006 roku w Jeziorach Wielkich odbył się międzyszkolny konkurs pt. ,,Uczymy się lasu".
    Indywidualnie I miejsce zajął Radosław Świątek z klasy 6e, a drużynowo nasza szkoła zajęła III miejsce.
    Drużyna w składzie: Radosław Świątek 6e, Jagoda Siwińska 6e, Katarzyna Runowska 6a.
    Opiekun p.Natalia Pytko









    Drużyna w składzie: Olga Raczyńska 5F, Anna Czaszczowska 5F
    Opiekun p.Wiesława Pałasz



    W międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną pt. ,,Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju" uczennice Elżbieta Kliszcz 6a oraz Anna Czerwińska 6a zajęły I miejsce.
    Opiekun p.Krzysztof Pyrka



    W międzyszkolnym konkursie pt. ,,Znam swoje miasto", który odbył się w dniu 15.09.2005 w SP18 uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.
    Drużyna w składzie: Katarzyna Kiewlicz 3A, Dominik Szymczak 3D, Robert Marciniak 3F.
    Opiekunowie: p.Anna Lenica, p.Jolanta Widzińska



    Uczennica Asia Nowak z klasy 4D otrzymała wyróżnienie za pracę w gwiazdkowym konkursie plastycznym ,,Pamiątka z Zielonej Góry".

    Opiekun p.Bogusława Czubkowska





    W konkursie plastycznym ,,Bożonarodzeniowe szopki" ,zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im.C.K. Norwida
    uczniowie klasy IG zdobyli I miejsce. Ola Koziek, Darek Tomczyk, Oliwia Polnisiak, Magdalena Piłat, Julia Piniewicz, Dominika Letkiewicz.
    Opiekun: p.Magdalena Borowska




    W konkursie plastyczno-czytelniczym ,,Urodziny Kubusia" uczeń klasy IG Rafał Serylak zajął I miejce.




    Wyróżnienie dla Klaudii Papińskiej z klasy IG w konkursie pt. ,,Anioły i aniołki bożonarodzeniowe" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 22.




    Uczniowie naszej szkoły Teatrzyk ,,Perełka" zdobył wyróżnienie w XVI Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych.



    Opiekun p.Jolanta Widzińska


    Dnia 14 grudnia 2005 roku w Miejskim Festiwalu Piosenki Angielskiej
    uczniowie naszej szkoły z klasy 3E Denis Markovic, Marcelina Śmiałek, Joanna Głowacka zajęli I miejsce.
    Przygotowanie: p.Magdalena Szendi, p.Jacek Jatczak
    II miejsce zajęła Monika Przymuszała z klasy 5E.
    Przygotowanie: p.Magdalena Rudnicka, p.Jacek Jatczak




    Dnia 10 marca 2006 roku odbył się Finał Miejski Dziecięcego Festiwalu Piosenki.
    Tytuł laureata zdobył uczeń naszej szkoły z klasy 3E Denis Markovic,natomiast wyróżnienie zdobyła Monika Fediuk z klasy 6F.
    Przygotowanie p.Jacek Jatczak.












    W dniu 20 marca 2006 roku odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
    Uczeń naszej szkoły Jakub Ostapczuk z klasy 1e wystąpił z wierszem pt.,,Burza" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej i zdobył zdobył wyróżnienie.
    Opiekun p.Mirella Piechocka






    W dniu 5 kwietnia 2006 roku odbył się XIII Miejski Przegląd Dziecięcej Twórczości Teatralnej ,, OZŁOTE PIÓRO KOSZAŁKA OPAŁKA".
    Szkolny teatr ,,PEREŁKA" działający od 3 lat w naszej szkole otrzymał wyróżnienie za przedstawienie pt. ,,Urodzinowa niespodzianka".
    Oprócz tego wszyscy nasi aktorzy docenieni zostali indywidualnie - za swobodę, naturalność i żywiołowość oraz przeniesienie autentycznej zabawy na scenę teatralną - każdy otrzymał NAGRODĘ AKTORSKĄ.
    W przedstawieniu udział wzięły następujące osoby:
    Katarzyna Grabowska, Michalina Pawlak, Natalia Kochańska, Klaudia Zych, Aleksandra Kruk, Nina Bukowecka, Adriana Kulczycka, Katarzyna Olczak, Marta Jankowska, Zuzanna Dębska, Katarzyna Tykwińska, Karolina Szermuszyn, Michał Woźniak, Filip Przybylski, Kevin Solski, Oskar Sienkiewicz, Michał Golański, Paweł Szymański.
    Opiekun p.Jolanta Widzińska










    W dniu 10.05.2006 odbył się w Drezdenku Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica klasy 5E Veronika Głażewska zajęła I miejsce.
    Uczestnikami konkursu byli: Jakub Ostapczuk 1e, Julia Delong 5e.



    Rafał Serylak uczeń klasy 1g zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym do wiersza pt. ,,Pochód kwiatów" Tadeusza Kubiaka.


    Opiekun p.Magdalena Borowska



    Dominika Letkiewicz z klasy 1g zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Wiosna w Polsce i w Europie".
    Opiekun p.Magdalena Borowska



    Marta Mąkowska z klasy 1e zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Plastyczno-Czytelniczym pt. ,,Moja ulubiona przygoda Pinokia" organizowanym przez WiMB im. C.Norwida w Zielonej Górze
    Opiekun p.Mirella Piechocka


    Wyróżnienie na MIEJSKIM PRZEGLĄDZIE GRUP KOLĘDNICZYCH I JASEŁKOWYCH  Teatr Perełka „Podróż do Betlejem” - grudzień 2005r.
    Wyróżnienie w XIII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej Teatr -Perełka „Urodzinowa niespodzianka” kwiecień 2006r.
    Skład grupy:
    Michalina Pawlak, Kasia Grabowska, Natalia Kochańska, Ada Kulczyńska
    Karolina Szermuszyn, Ola Kruk, Karolina Roman, Michał Woźniak
    Michał Golański, Oskar Sienkiewicz, Filip Przybylski, Paweł Szymański
    Kewin Solski, Nina Bukowiecka
    Opiekun grupy: Jolanta Henke-Widzińska


    Logowanie
    Nazwa użytkownika

    Hasło



    Nie masz jeszcze konta?
    Zarejestruj się

    Nie możesz się zalogować?
    Poproś o nowe hasło

    Galeria zdjęć

    Informacje dla rodziców
    · Zapobieganie i leczenie wszawicy

    Rada Rodziców
    · Rada Rodziców - kontakt

    Samorząd uczniowski
    · Wolontariat - gazetka

    Świetlica szkolna

    Festiwal

    Akademia Przyszłości

    Mały mistrz

    Z informatyką Tu i Tam

    Katedra matematyki

    RSS
      Dodaj kanał RSS

    3,789,508 Unikalnych wizyt
    Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2010 by Nick Jones.
    Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.