Aktualności

Konkurs fizyczny „Odyseja kosmiczna”

8 grudnia uczniowie zakwalifikowani do trzeciego etapu konkursu wojewódzkiego z fizyki pt.”Odyseja kosmiczna” organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty  oraz Wydziału Fizyki i Astrnomii UZ zmagali się na Uniwersytecie Zielonogórskim z rozwiązywaniem zadań i przeprowadzaniu doświadczeń. Towarzyszyła  im nauczycielka fizyki Ewa Wawszczyk, która przez ostatnie miesiące przygotowywała ich do tego konkursu. Po wielogodzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki, które przerosły najśmielsze marzenia naszych uczniów. Dziesięciu z nich zostało laureatami, a jeden finalistą.
Najlepszy w województwie zajmując pierwsze miejsce był uczeń klasy 8c Mateusz Olczak, który po ogłoszeniu wyników zaniemówił na chwilę z wrażenia. Drugie miejsce zajęła Dominika Moszczyńska z klasy 8c. Po tytuł laureata sięgnęli jeszcze Konrad Radzik z klasy 8c, Daniel Burnagiel z klasy 8c, Małgorzata Rumianowska z klasy 8c, Michał Hnatuśko z klasy 8c, Michał Gas z klasy 8g, Igor Filar z klasy 8a, Zuzanna Wontor z klasy 8d, Anastazja Makówka z klasy 8d. Finalistą został Błażej Nogajczyk z klasy 8d. Konkurencja była duża, a nasi uczniowie spisali się na medal. 
Przy wręczeniu tytułów laureatów towarzyszyli nam niektórzy rodzice ciesząc się z nami z odniesienego sukcesu. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM . JESTEŚCIE WSPANIALI.
 
Skip to content