Pracownia „Świat w kadrze”

Pracownia „Świat w kadrze” to kolejna pracownia, która powstała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wyposażona w profesjonalny aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę cyfrową, statyw, gimbal, mikrofon kierunkowy, mikroport, oświetlenie do realizacji nagrań pozwala na realizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 6 i 8 „Koło fotograficzne”. Warsztaty, prowadzone przez p. Apolonię Obuchowicz, odbywają się w każdy wtorek w godz. 14.00-15.30.

Jego ideą jest rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych naszych uczniów. Program jest kierowany do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Zajęcia fotograficzne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży oraz podążają za rozwojem techniki, który obecnie jest bardzo ważny. Zajęcia są okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym, lustrzanką oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Celem zajęć jest nie tylko zaszczepienie u młodzieży zamiłowania do fotografii, nabycia warsztatu fotograficznego, ale również rozwijanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej, poczucia piękna.

Skip to content