Pracownia Małego Kucharza

Program Laboratoria Przyszłości to była wspaniała okazja, by doposażyć pracownię kulinarną znajdującą się w naszej szkole.

Pracownia kuchenna wyposażona w kuchenki elektryczne z piekarnikami, lodówki, roboty wielofunkcyjne, blendery, miksery,  opiekacze oraz zestawy kulinarne umożliwia naukę gotowania i przyrządzania potraw oraz doskonalenia umiejętności planowania pełnowartościowych posiłków. 

Naukę obsługi podstawowych sprzętów AGD oraz korzystanie z przepisów kulinarnych, odmierzanie gramatur, łączenie ze sobą składników uczniowie naszej szkoły rozpoczęli podczas zajęć pozalekcyjnych „Laboratorium Zdrowego Żywienia”, prowadzonych przez  p. Agnieszkę Strzałkę  w każdą środę w godz. 15.00-16.30. Uczniowie klas 3 przeistaczają się w młodych kucharzy i doskonalą swoje zdolności kulinarne dzięki samodzielnie przygotowanym smoothie, sałatkom owocowym, kanapkom, muffinkom, naleśnikom oraz wielu innych pyszności.

Zajęcia kulinarne są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata oraz uczenia się pracy w zespole. Mamy nadzieję, że przygotowywanie posiłków będzie dla nich wspaniałą i „pyszną” zabawą.

Zachęcamy do oglądania zdjęć oraz filmów dokumentujących pracę naszych uczniów z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości w naszych mediach społecznościowych.

Skip to content