Pracownia STEAM

Pracownia STEAM – to nowoczesna pracownia stworzona w zgodzie z najnowszymi wymaganiami dotyczącymi edukacji szkolnej. Dzięki udziałowi w Programie Laboratoria Przyszłości została wzbogacona m.in. o drukarkę 3d wraz z akcesoriami, skaner 3d, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) oraz roboty edukacyjne.

Nowoczesne technologie towarzyszą uczniom na każdym kroku, dlatego w naszej szkole mają oni dostęp do sprzętu, który wspomaga ich rozwój i umiejętności. Dzięki pracowni STEAM i doświadczalnemu podejściu do nauki uczniowie naszej szkoły poznają zagadnienia z zakresu robotyki i technologii. Uczą się programowania, kreatywnego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, a także współpracy w grupie.

W roku szkolnym 2023/2024 w pracowni regularnie odbywają się zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów:

• „Koło informatyczne” – koło zainteresowań dla uczniów klas 4-8 prowadzone przez p. Cezarego Jasińskiego. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 14.50-15.35 oraz 15.35-16.20 w sali 209A
  • „Koło informatyczne” – koło zainteresowań dla uczniów klas 4-8 prowadzone przez p. Dawida Przyślaka. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 14.50-15.35 w sali 209A

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykorzystywany jest także podczas koła zainteresowań dla uczniów klas 1-3 „Zabawy z robotami”.  Zajęcia prowadzone są przez p. Mirellę Piechocką w każdą środę w godz. 14.00-14.45 w sali 101C.

Zachęcamy do oglądania zdjęć oraz filmów dokumentujących pracę naszych uczniów z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości w naszych mediach społecznościowych.