Aktualności

Współpraca ze szkołą partnerską Wilhelm Nevoigt Grundschule w Cottbus

Dnia 12 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu wiosny w Niemczech w Cottbus. Jest to impreza organizowana przez Burmistrza miasta Cottbus oraz osoby pomagające instytucjom szkolnym w realizacji różnych działań dydaktycznych i wychowawczych. Każdego roku jedna z tych wspieranych szkół bądź też instytucji organizuje festyn z okazji nadejścia wiosny.

W tym roku organizatorem tego przedsięwzięcia była nasza partnerska szkoła Wilhelm Nevoigt Grundschule w Cottbus z którą współpracujemy już 16 lat.

Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie  części artystycznej.

Hania Ważna,Dominika Moszczyńska i Maria Polito z klasy 7c  zaśpiewały piosenki, a szkolny zespół rockowy w składzie Filip Sanowski, Jan Domagała,Leon Ochocki,Jakub Mroczek i Hubert Sozański zagrali stare, aczkolwiek bardzo popularne przeboje rockowe. W wyjeździe wzięli udział również uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego: Konrad Radzik i Mateusz Olczak z 7c

Cała impreza odbywała się w Szkolnym Ogrodzie Botanicznym w Cottbus. Dzieci ze Szkoły Partnerskiej zaprezentowały piosenki i wierszyki , było wiele przemówień i podziękowań za wspólne nasze działania, które wygłosiły Pani Dyrektor Kristina Prinz i  Pani Dyrektor  Dorota Brylla oraz koordynatorki spotkań Kari Jahr i Lidia Holli-Jakuszak.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych zdolnych uczniów, których przygotował pan Jacek Jatczak.

Dziękujemy również Stowarzyszeniu Niemiecko-Polskiemu w Cottbus i Radzie Rodziców przy Naszej Szkole za sfinansowanie przejazdu.

..: przejdź do galerii :..

Skip to content