Aktualności

Boże Narodzenie – czas, w którym nikt nie powinien być sam

Młodzi ludzie dekorują stół, ozdabiają choinkę, szykują potrawy. Z niecierpliwością czekają na pierwszą gwiazdkę, żeby rozpocząć tradycyjną kolację wigilijną. W tle słychać piosenkę „Jest taki dzień”. Najpierw znajomych odwiedza Kasia, potem Ola. Dziewczyny z różnych powodów nigdy nie obchodziły Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie. Dzięki rówieśnikom obie, choć mają różne nastawienie, krok po kroku odkrywają magię najpiękniejszych ze wszystkich świąt… To motyw przewodni inscenizacji pt. „Historia o Bożym Narodzeniu” przygotowanej na zajęciach pozalekcyjnych przez uczniów kl. 5b, 4c i 4g.

Swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne szkolni artyści mieli okazję zaprezentować 15 grudnia 2017 r. przed Seniorami. Tego dnia pod opieką pani Magdaleny Wojtyły i p. Anety Gawron wybrali się z przedświąteczną wizytą do Domu Dziennego Pobytu „Retro” w Zielonej Górze.

Gwiazda betlejemska, Trzej Królowie, Herod, siano pod obrusem, dodatkowy talerz dla gościa, biały opłatek, Święty Mikołaj, prezenty – tych symboli nie zabrakło w pięknej, wzruszającej opowieści wigilijnej. Przedstawienie bardzo się podobało zarówno pensjonariuszom, jak i pracownikom placówki, o czym świadczyły gromkie brawa oraz ciepłe słowa płynące z widowni. Dzielenie się opłatkiem, szczere życzenia, obdarowywanie się własnoręcznie wykonanymi prezentami czy wspólny koncert staropolskich kolęd to przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci uczniów SP18.

To dzięki takim spotkaniom uświadamiamy sobie, że kiedy podajemy rękę drugiemu człowiekowi lub po prostu uśmiechamy się do niego, zapominając o problemach i sporach, pozwalamy na kolejne Boże Narodzenie.

zobacz zdjęcia

autor: p. Magdalena Wojtyła

Skip to content