Aktualności

Fotograficzne wspomnienia z wizyty w „Retro”

Samotność to uczucie, które najczęściej doskwiera ludziom starszym. Ale czy tak musi być? Czy „jesieni życia” powinny towarzyszyć smutek, żal i tęsknota za bratnią duszą? Otóż nie!

Wraz z nadejściem wiosny, tuż przed Wielkanocą, postanowiliśmy po raz kolejny wybrać się do Domu Dziennego Pobytu „Retro”, który mieści się przy ul. Reja w Zielonej Górze, żeby umilić przedświąteczny czas Seniorom.

Tym razem przygotowaliśmy humorystyczny montaż słowno-muzyczny z kobietą w roli głównej. Nie zabrakło wierszy polskich poetów czy piosenek znanych wykonawców.

Występy, poprzedzone wielogodzinnymi próbami w czwartkowe popołudnia, wywołały szczery uśmiech na twarzach widowni – pensjonariuszy, pracowników i rodziców. Zostaliśmy też nagrodzeni gromkimi brawami. Po inscenizacji wspólnie zjedliśmy słodki podwieczorek.

Wspomnienia z tych odwiedzin na długo pozostaną w naszej pamięci, co motywuje nas do realizacji kolejnego artystycznego projektu.

Serdeczna atmosfera oraz przytulny wystrój Domu sprawiają, że czuje się w nim ciepło już od progu, więc niedługo znowu tam wrócimy…

Przedstawiciele klasy 5b, 4c i 4g wraz z opiekunem, panią Magdaleną Wojtyłą

przejdź do galerii

Skip to content