Aktualności

Konkurs matematyczny Kangur – wskazówki

Wskazówki Organizatora do udziału w konkursie Kangur 2020:

1. Logowanie

Ponieważ uczniowie zamiast zalogować się, próbowali się zarejestrować i maja   błędne konta, nie widzą „Rozpocznij” po zalogowaniu. Uczeń ma użyć   przycisku „ZALOGUJ SIĘ”  (NIE „Zarejestruj się”!), użyć loginu i   hasła od nauczyciela, zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę   „Konkursu” i wziąć udział w konkursie. Proszę upewnić się, że dzieci  po zalogowaniu widzą przycisk „Rozpocznij” na szarym tle. Przycisk w  chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

2. Udział w konkursie

Uczniowie powinni spokojnie podejść do uruchamiania konkursu . Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.

– Po kliknięciu „Rozpocznij” odczekać do 20 sekund, jeśli nie  otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie „Rozpocznij”.

– Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania,  widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1  minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań.  To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając  na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po  upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub  ponownie się zalogować.

– Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!

– w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę   rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane.  Po  ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat:  „Zasób  konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz  ponownie otworzyć ten zasób interaktywny ” – KLIKNĄĆ „TAK”. Wówczas  uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze  wskazania są zapisane i będą widoczne.

– Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie.   Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku „Zapisz i   wyjdź” i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.

– po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

Skip to content