Aktualności

Konkurs kl.5 „Życie i twórczość  Arkadego Fiedlera”

 „Życie i twórczość  Arkadego Fiedlera”

  Jak co roku w listopadzie odbywają się Dni Patrona Szkoły.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała  konkurs dla klas piątych.

 W tym roku łączymy naszą uroczystość  z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  gdyż nasz patron „będąc poddanym cesarza Niemiec służbę wojskową obywał w jego armii. Szczęśliwie czy nieszczęśliwie dla siebie w czasie wojny walczył na rodzinnej Wielkopolskiej ziemi. Z chwilą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. związał się z Polską Organizacją Wojskową. W latach 1918 – 1919 brał udział w powstaniu wielkopolskim.”

W naszym konkursie dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania o różnej skali trudności. Uczniowie rozwiązywali rebusy, uzupełniali tytuły książek, a także rozpoznawali pisarza  wśród różnych fotografii. Wszyscy wykazali się wspaniałą wiedzą.

Wyniki konkursu klas piątych   

I miejsce zajęła drużyna z klasy V A  w składzie:

Patrycja Sawicka i Hanna Starosta

II miejsce – po dogrywce z klasą V C- zajęli uczniowie z klasy V D:

Jakub Radny i Kacper Floryszczak 

na III miejscu znalazła się klasa V C, którą reprezentowały:

Laura Gumułczyńska i Jagoda Śmiech.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci –  nagrody książkowe.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

Nauczyciele bibliotekarze

..: przejdź do galerii :..

 

Skip to content