Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto obchodzone 1 marca od 2011 roku.  Ustawę z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego o jego ustanowieniu w 2011 roku przyjęły Sejm i Senat, a podpisał ją były prezydent Bronisław Komorowski. Decyzja Izby, jak głosi preambuła ustawy, była hołdem dla Żołnierzy Wyklętych „bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

W upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych angażuje się również nasza szkoła. W holu głównym  możemy oglądać wystawę przygotowaną przez IPN Poznań, która przypomina młodzieży o Żołnierzach powstania antykomunistycznego.

Skip to content