Aktualności

Nauka przez zabawę u sąsiadów za granicą

10 maja 2018 r. uczniowie klasy 4a i 4g wraz z opiekunami wybrali się na planowaną od kilku miesięcy wycieczkę do IQlandii – najnowocześniejszego centrum naukowego.

W Czechach szkolni poszukiwacze przygód wzięli udział w prawdziwym treningu kosmonautycznym, przeżyli ognistą burzę, podziwiali taniec błyskawic. Spotkali jedynego człekokształtnego robota Thespiana. Dowiedzieli się, jak funkcjonuje ludzkie ciało, a także świat wokół nas.

Młodzi odkrywcy w ciągu kilku godzin znaleźli odpowiedzi na pytania, które zadawali sobie od dawna. Każde „Dlaczego?” ma bowiem w Libercu swoje „Dlatego!”.

Wielopoziomowy ośrodek nauki i techniki, zdumiewających eksperymentów oraz inteligentnej zabawy oczarował wszystkich dociekliwych.

Dodatkową atrakcją wyjazdu za granicę był spacer po pięknym ZOO założonym w pierwszej połowie XX w. Na powierzchni 14 ha można podziwiać około 160 gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Prawdziwym rarytasem są tam białe tygrysy, a uśmiech na twarzach zwiedzających wywołują m.in. czujne surykatki, nielotne pingwiny czy inteligentne kapucynki.

Dzień spędzony poza murami szkoły, pełen wrażeń i nowych doświadczeń, szybko minął. Czwartoklasiści mają co wspominać w oczekiwaniu na kolejną wspólną wyprawę.

..: przejdź do zdjęć :..

Skip to content