Aktualności

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W piątek, 27 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to krótka, ale ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

Dziełem Sejmu Czteroletniego było uchwalenie w 1791r. konstytucji, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucja 3 maja. Była to pierwsza w Europie, druga w świecie po Stanach Zjednoczonych, bardzo postępowa jak na owe czasy ustawa. Chociaż Konstytucja 3 maja obowiązywała krótko, stała się symbolem odrodzenia narodu, symbolem troski o dobro kraju, symbolem walki o niepodległość.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy V F przygotowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Zidek. Nad stroną muzyczną czuwał nauczyciel muzyki p. Jacek Jatczak, a przepiękne dekoracje zostały wykonane przez nauczycieli świetlicy. 
Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i odgrywali scenki nawiązujące do tego wydarzenia. Chór szkolny pod batutą p. Anety Gawron odśpiewał pieśni patriotyczne. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

..: przejdź do galerii :..

Skip to content