Aktualności

Warsztaty pt. „W świecie piernika”

W środę 31.10. 2018r. w klasie 3b (wychowawca Katarzyna Jermakowicz- Dyrka) odbyły się warsztaty pt. „W świecie piernika”. Była to nagroda – wyróżnienie, jaką klasa zdobyła w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mój jeden dzień na wsi”. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego – Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem konkursu było szerzenie wiedzy wśród dzieci nt. obszarów wiejskich i pracy w gospodarstwach rolnych. Klasa wykonała jedną pracę zbiorową przedstawiającą życie na wsi.

Warsztaty edukacyjne prowadzili państwo Dorota i Jerzy Krzywda z firmy „Biały Tulipan”. Dzieci malowały pierniki lukrem i je zdobiły, wykrawały dekoracje z masy cukrowej i zobaczyły przyprawy piernikowe. Poznały legendę o pierniku, przysłowia i przepis na piernik. Na zakończenie uczestnicy zapakowali swoje własnoręcznie ozdobione pierniki i odbyła się degustacja słodkich pyszności.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Całość sfinansował Urząd Marszałkowski.

..: galeria zdjęć :..

Skip to content