ZAJĘCIA W CENTRUM NAUKI KEPLERA

21 października 2019 r. dwunastu nauczycieli Szkoły Ćwiczeń z SP-18 uczestniczyło
w zajęciach przygotowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w Zielonej Górze – partnera naszego projektu.

Zajęcia rozpoczęły się w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, gdzie zwiedziliśmy salę lotów kosmicznych, poznaliśmy, w jaki sposób powstają pokazy, jak działa multimedialny system projekcyjny DigitalSky 2 (DS 2). Uczestniczyliśmy w pokazach ,,na żywo’’.

Po zajęciach w Planetarium Wenus przeszliśmy do Centrum Przyrodniczego, aby zdobyć podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, a także poznać kreatywne formy przekazywania wiadomości naszym uczniom. Poznaliśmy stanowiska interaktywne, a także źródła pozyskiwania informacji przyrodniczych.

Na koniec braliśmy udział w zajęciach praktycznych pod hasłem  „Woda w przyrodzie” . Wykonaliśmy szereg ciekawych doświadczeń, które na pewno wykorzystamy w swojej pracy.

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail”]
Skip to content