Aktualności

III LUBUSKI TURNIEJ HISTORYCZNY „SZARE SZEREGI”

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W III LUBUSKIM TURNIEJU HISTORYCZNYM „SZARE SZEREGI”

Tradycją naszej szkoły jest to, że nasi Uczniowie przyzwyczaili nas do zajmowania wysokich lokat w konkursach historycznych na terenie miasta, województwa a nawet całej Polski. Podobnie było i tym razem. W minionypiątek (tj. 11.06.2021 r.) trzy nasze cudowne drużyny zajęły czołowe miejsca w III Lubuskim Turnieju Historycznym SZARE SZEREGI zorganizowanym przez oddziałowe Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.

Walka była zacięta, ostatecznie nasza drużyna. Wiemy gdzie jest Święty Graal(reprezentowana przez Wiktora Krysztofiaka, Adriana Biel i Krzysztofa Gila wszyscy 7f) zajęła II miejsce,ustępując dosłownie marginesem kilku punktów drużynie z Międzyrzecza. Nasze kolejne dwie drużyny mimo kłopotów technicznych i zdrowotnych, zajęły miejsca tuż za podium. Trzeba dodać, ze drużyna IV miejsca Historyczne byczki(Natalia Rygała, Kacper Rogulski, Szymon Wielkoszyński, odpowiednio klasy:8f, 8c i 7f) była bezkonkurencyjna w pierwszych dwóch rundach Turnieju. Niestety złośliwość rzeczy martwych w trzeciej rundzie wyeliminowała ją z rundy finałowej. O podobnym pechu może mówić nasza trzecia drużyna NPK(Wera Staszak i Antonina Stürmer, odpowiednio klasy: 8c i 7f), osłabione przez kontuzję jednego z uczestników, dziewczyny dzielnie walczyły, cały czas trzymając poziom tuż za podium-niżej nie zeszły+).Także czołówka Turnieju wyglądała tak, że gdyby nie dwie drużyny z Międzyrzecza i Dobiegniewa, mielibyśmy całe podium dla siebie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju i mamy nadzieję, że ta świetna passa również będzie trwać w przyszłym roku szkolnym.

 

dav
Skip to content