Aktualności

„Łączą nas drzewa”

Radość, współpraca, satysfakcja… i drzewo rośnie!

To tylko szczypta pozytywnych emocji, które towarzyszyły uczniom klasy 3a w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, parlamentarzyści, samorządowcy i uczniowie klasy 3a – wszyscy połączyli siły z leśnikami, w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”.
         Wspólnie posadzili drzewa na najwyższym wzniesieniu w Wale Zielonogórskim (221 m n.p.m.). W trakcie akcji uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem i wiedzą wielokrotnie prezentowali swoją świadomość na temat równowagi w przyrodzie, istoty natury, czy też określając różne funkcje lasu – przyrodniczą, społeczną
i gospodarczą
.

Dzięki temu wydarzeniu, niezapomnianym obrazem stała się piękna aleja lip, rosnąca na Górze Wilkanowskiej.

 

 

Skip to content