Aktualności

Ortografia bez tajemnic

27 maja 2019 r.  w naszej szkole odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów z dysortografią pod hasłem „Ortografia bez tajemnic”. W konkursie wzięli udział reprezentanci z ośmiu zielonogórskich szkół.

Gościem honorowym był absolwent naszej szkoły, wspaniały żużlowiec – Patryk Dudek – zawodnik „Falubazu” Zielona Góra, który przeczytał  głośno  dyktando pt. „Żużlowy piątek”.

Tekst ten   przygotowała i podyktowała uczniom Pani dr Ewa Nowicka z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Następnie odbyło się spotkanie, na którym nasz gość honorowy dzielił się z uczestnikami swoimi szkolnymi i sportowymi doświadczeniami. Odpowiadał na pytania i rozdawał autografy. Potem uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Cezarego Jasińskiego -nauczyciela informatyki. Na koniec ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • I miejsce – Zofia Ścigaj  ze Szkoły Podstawowej nr 15
  • II miejsce – Kinga Konieczna  ze Szkoły Podstawowej nr 18
  • III miejsce – Agata Wójtowicz  ze Szkoły Podstawowej nr 7

                                          Laureatom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

                                                                                                                     Organizatorzy:

                                                                                                                                   Beata Legieta, Małgorzata Lepak-Rzyman, Jolanta Ostrowska.

Skip to content