Aktualności

PODSUMOWANIE PROJEKTU SZKOŁA ĆWICZEŃ W SP-18

29 czerwca w zielonogórskiej Palmiarni odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Szkoła ćwiczeń w SP-18 w Zielonej Górze w województwie lubuskim”.
W spotkaniu udział wzięli między innymi: Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciech Strzyżewski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra Jarosław Skorulski, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzińska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim Jerzy Kaliszan oraz dyrektorzy szkół partnerskich.
Projekt, którego uczestnikiem było miasto Zielona Góra i nasza szkoła, zajął pierwsze miejsce w województwie lubuskim na liście rankingowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i otrzymał dofinansowanie w kwocie 1,3 miliona złotych. Był on realizowany od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2021 r. Miasto jako inicjator powstania takiej placówki, zobowiązało się do finansowania działalności szkoły ćwiczeń przez kolejne pięć lat od zakończenia projektu, czyli minimum do 2026 roku.
 
Partnerami projektu byli: Uniwersytet Zielonogórski, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. W projekcie uczestniczyły także szkoły partnerskie: SP-1, SP-6, SP-15, SP-28, Zespół Szkół Specjalnych nr 1 oraz szkoły w Nietkowie i Leśniowie Wielkim.
Dzięki projektowi w naszej szkole pojawiły się nowoczesne pracownie: matematyczna, przyrodnicza, informatyczna, językowa. Wprowadzono wiele innowacji pedagogicznych, nauczyciele mogli uczestniczyć w licznych warsztatach oraz szkoleniach, a nabyte umiejętności wykorzystać w pracy z uczniami.

Podczas konferencji dr Anita Famuła z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego – koordynatorka merytoryczna projektu – podsumowała działania zrealizowane w ramach projektu, a Karol Duer z Collegium Innovatium przedstawił raport z ewaluacji projektu.
Dyrektor SP-18 – Andrzej Brychcy  podziękował wszystkim partnerom oraz uczestnikom projektu za duże zaangażowanie w realizacji wszystkich zaplanowanych działań.
 
 
 
[ngg src=”galleries” ids=”30″ display=”basic_thumbnail”]
Skip to content