Aktualności

STROFY O NIEPODLEGŁEJ

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości 16 listopada 2018 r. w świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Polska – kraina, która się w sercu zaczyna…”

Cele przedsięwzięcia były następujące:

  • rozbudzenie zainteresowania polską poezją wśród dzieci i młodzieży,
  • popularyzowanie piękna oraz wartości kultury narodowej,
  • pielęgnowanie postaw patriotycznych i obywatelskich,
  • promowanie młodych talentów.

Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Strzałka (wychowawca świetlicy) – przewodnicząca, p. Magdalena Wojtyła (nauczyciel języka polskiego), p. Aneta Opala (nauczyciel języka polskiego) przez dwie godziny wysłuchała deklamacji 40 uczniów z klas V-VIII i po naradzie wyłoniła najlepszych.
Oceniając występy, brała pod uwagę dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji wiersza, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się: Oktawia Kunik z kl. 8h, Remigiusz Sokołowski z kl. 5b, Maria Pawlikowska z kl. 8h, a wyróżnienia otrzymali: Karol Waligórski z kl. 7a, Mikołaj Kamiński z kl. 6b, Maria Czajkowska z kl. 5g, Jakub Gierczak z kl. 5f, Anna Nosewicz z kl. 6g, Maja Świgło z kl. 6b, Zuzanna Szaj z kl. 5g.
Wszystkim recytatorom bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania i te niezwykle chwile, pełne wzruszeń, a także życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

.:: przejdź do galerii ::.

 

Skip to content