Tydzień pełen emocji!

W ubiegłym tygodniu cała nasza szkoła świętowała! Powodem do tego był Tydzień Matematyki, w którym to uświadamialiśmy sobie, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa matematyka. Pokazywaliśmy sobie, że może być ona przede wszystkim piękną, niekończącą się przygodą. W odświętny nastrój wprowadziła nas nowa dekoracja korytarza matematycznego oraz nowa, wpadająca w ucho piosenka na dzwonek.

W poniedziałek odbył się konkurs na najciekawsze przebranie matematyczne. Byliśmy zaskoczeni pomysłowością naszych uczennic i uczniów! Nikt nie pozostał bez nagrody.

Wtorek był dniem, w którym przebieraliśmy się na czerwono. Oprócz tego, studentki matematyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii z Uniwersytetu Zielonogórskiego opowiadały o kodowaniu i szyfrowaniu. Dowiedzieliśmy się, że w dzisiejszym świecie odgrywa to istotną rolę, gdyż zawody, które młodzi ludzie będą wykonywać za kilka lat będą wiązać się właśnie z kodowaniem. Ponadto tego samego dnia odbył się konkurs „Mistrz Rachunku Pisemnego” dla klas 4 i 5. Zwycięzcą w pionie klas 4 został Paweł Rzaczkiewicz z klasy 4A, a w pionie klas 5 wygrała Julia Piasecka z klasy 5C.

Serdecznie gratulujemy!

W środę obchodziliśmy szkolny Dzień Liczby PI. Przeprowadzony został konkurs na najdłuższe rozwinięcie dziesiętne liczby PI. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, ponieważ zwycięzca, Filip Rodziewicz z klasy 7C zapamiętał aż 231 cyfr. Zaraz za nim uplasowali się Igor Grzelak z klasy 6E (170 cyfr) oraz Michał Daleki z klasy 5F (125 cyfr).

Gratulacje!

W czwartek w całej Polsce odbywał się konkurs „Kangur matematyczny”. Ten dzień był wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Wszyscy świętowaliśmy nadejście długo wyczekiwanej wiosny.

W piątek odbył się konkurs „1 z 10” dla klas 6 i 7 wzorowany na słynnym polskim teleturnieju. Zwycięzcą został Wiktor Stachowiak z klasy 6F. Zwieńczeniem całego tygodnia było popołudnie planszogrania, na które zaprosiliśmy uczniów wraz z rodzicami. Zabawa była przednia!

Oprócz tego, każdego dnia na długich przerwach mieliśmy szansę na dodatkowe plusy z aktywności. Wystarczyło rozwiązać ciekawe zadania.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!

ZESPÓŁ MATEMATYKÓW SP18

[tz_plusgallery id=”14″]

Skip to content