Aktualności

U Arkadego Fiedlera i nie tylko…

        10.11.2021 r. klasy 2a i 3e zwiedzały Muzeum – Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera. W przeddzień Święta Niepodległości podziwiały pamiątki nie tylko związane z przyrodniczymi podróżami i twórczością literacką naszego patrona. Obejrzały zdjęcia A. Fiedlera jako uczestnika Powstania Wielkopolskiego,
a także wystawę o polskich lotnikach z czasów II wojny światowej, których poświęcenie w bitwie o Anglię
A. Fiedler opisał w książce pt. „Dywizjon 303”. Uczniowie mieli okazję usłyszeć z ust wnuka podróżnika historię o polskich marynarzach, z którymi w czasie II wojny światowej pływał nasz patron. Dzieci były zachwycone eksponatami zgromadzonymi w Ogrodzie Kultur i Tolerancji. Widziały m.in. kopię w skali 1:9 posągu Buddy, model piramidy Cheopsa, piękny Sfinks, statek Krzysztofa Kolumba w oryginalnej wielkości oraz myśliwca Dywizjonu 303 – Hurricane. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły Parowozownię
w Wolsztynie. Była to niezapomniana wycieczka!

Skip to content