Aktualności

Dzień Chłopaka w skansenie

Mimo jesiennej aury w środę, 3 października 2018 r., po drugiej lekcji uczniowie klasy 5a i 5g wraz z opiekunami wybrali się z okazji Dnia Chłopaka do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze – Ochli.

Tam, w pięknych okolicznościach przyrody, na tajemniczej wyspie, najpierw nad ogniskiem piekli smakowite kiełbaski, a następnie wzięli udział emocjonujących zabawach mających na celu integrację zespołów klasowych.

Punktem kulminacyjnym pikniku było złożenie serdecznych życzeń oraz wręczenie drobnych upominków chłopcom, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Żółte i zielone krawaty, „uśmiechnięte” piłeczki antystresowe, przepyszne wypieki – babeczki i rogaliki przygotowane przez dziewczęta – wywołały radość na twarzach piątoklasistów.

Okazało się, wbrew oczekiwaniom wychowanków, że czas w skansenie też płynie. Około godziny 14.30 wszyscy wrócili do swoich codziennych obowiązków.

..: przejdź do galerii :..

Skip to content