Aktualności

Dzień Praw Dziecka

W szczęśliwym dniu 27 listopada 2018 nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Dniu Praw Dziecka. Wcześniej grupa wspaniałych młodych ludzi działająca w Zespole Wolontariatu (główną pracę podjęli Bruno Stumer 8h, Julia Grynfelder 8h, Hanna Lubryczyńska 8h, Oktawia Kunik 8h, Emilia Jagodzińska 8b i Nikola Zwanzig 8b) przez cztery tygodnie spotykali się z psycholog Agatą Kotowską i przygotowywali rebusy, krzyżówkę, pytania i kartę rozwiązania oraz inne materiały na ten dzień, a także scenariusze lekcji wychowawczych (do zrealizowania przez chętne klasy w dogodnym czasie). 
Ta ogromna praca pozwoliła na uczczenie kolejnej rocznicy podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. (dla przypomnienia: Konwencja o Prawach Dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w dniu 20 listopada 1989 roku).  27 listopada 2018 roku nastąpił finał, tzn. Dzień Praw Dziecka, w formie konkursu, do którego zostali zaproszeni wszyscy (chętni) uczniowie klas 1-8. W najbliższym czasie piętnastka wylosowanych uczniów (z grona tych, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania i zadania) otrzyma nagrody (gry – ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 18). Dziękujemy za zainteresowanie. Pamiętajmy o Prawach Dziecka przez cały rok!
Skip to content