Aktualności

Spotkanie autorskie

Być może kiedyś pozazdrościcie Halinie i Stachowi podroży przez ciepłe, azjatyckie krainy, ruszycie przed siebie, ku krańcom świata, na spotkanie swojego snu o przygodzie. Wierzcie mi, powtórzę raz jeszcze, na pewno spotka Was coś ciekawego.”

Łukasz Wierzbicki

Spotkanie autorskie

13 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 4h oraz 4g wraz z wychowawczyniami, panią Agnieszką Opalą i panią Magdaleną Wojtyłą, zostali zaproszeni do Biblioteki Piotrusia Pana przy ulicy Ptasiej w Zielonej Górze na spotkanie z podróżnikiem, animatorem kultury, a przede wszystkim pisarzem – Łukaszem Wierzbickim.
Było ono prowadzone przez autora w formie zabawnej narracji, wzbogaconej fotografiami, efektami dźwiękowymi i zagadkami, które wzbudzały niemałe zainteresowanie wśród widowni.
Dzieci wyposażone w odpowiednie rekwizyty z dużym zaangażowaniem odgrywały scenki z życia bohaterów książek, w skupieniu słuchały gawędy o niecodziennych przygodach, pięknych przyjaźniach oraz zrealizowanych marzeniach. W dorobku pana Wierzbickiego znajdują się utwory oparte na prawdziwych, fascynujących historiach.
W drugiej części wizyty młodzi czytelnicy zadawali gościowi pytania dotyczące jego hobby, podróży po świecie, pracy literackiej, a także zdobytych nagród.
Na koniec pisarz rozdawał autografy, zachęcając do lektury swoich najnowszych pozycji. Życzył też wszystkim uczestnikom odwagi w spełnianiu najskrytszych marzeń.
Piątkowe przedpołudnie upłynęło czwartoklasistom szybciej, niż się spodziewali. W niesamowitej, pełnej egzotyki atmosferze odbyli podróż w czasie i przestrzeni…

..: przejdź do galerii :..

Skip to content