Aktualności

„Wiosenny festiwal głośnego czytania”

Dwie miłośniczki żywego słowa z klasy 4c – Julia Piasecka i Julia Fabisz, reprezentowały naszą szkołę podczas XIX Przeglądu Mistrz Pięknego Czytania pod hasłem „Baśniowo? Fantastycznie!” zorganizowanego w maju przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze.
Zadanie konkursowe polegało na głosowej interpretacji fragmentu wylosowanej baśni lub książki o tematyce fantastycznej. Krótki czas na przygotowanie, występ przed publicznością i tykający czasomierz okazały się nie lada wyzwaniem.
Wśród wyróżnionych przez jury w kategorii dzieci z klas IV-VI SP z województwa lubuskiego znalazła się Julia Piasecka, która 21 czerwca odebrała dyplom oraz nagrodę.
Gościem honorowym tegorocznej gali był pan Andrzej Marek Grabowski – autor telewizyjnych programów dla najmłodszych, książek, scenariuszy filmowych, a także ponad 500 piosenek. Dzięki jego opowieściom laureaci spędzili niezapomniane, pełne emocji popołudnie.

..: przejdź do galerii :..

Skip to content