Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w SP 18

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Szkole Podstawowej nr 18
pod hasłem „W baśniowym świecie Andersena”

W świat baśni wprowadził nas nie kto inny, jak sam Hans Christian Andersen. Fantastyczna atmosfera spektaklu, często przemieszana z realiami życia codziennego, nadaje „baśniom Pana Andersena” specyficzny klimat przypowieści o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, o ludzkich marzeniach i tęsknotach, o niegodziwości i o miłości, a także pięknie świata…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – 27 i 28 marca br. w naszej szkole miała miejsce inscenizacja dwóch baśni – „Dziewczynki z zapałkami” i „Księżniczki na ziarnku grochu” w wykonaniu uczniów klasy 4F, 5C, i 6B.

Młodzi aktorzy czterokrotnie wystąpili przed wdzięczną publicznością, którą stanowiły dzieci oraz wychowawcy z zielonogórskich przedszkoli: „Jacek i Agatka”, „Kraina Ekoludków”, „Bajka” i „Pozytywka”, a także koledzy i koleżanki z klas młodszych.

Przedstawienie dostarczyło najmłodszej widowni wiele radości, o czym świadczyły gromkie brawa i szerokie uśmiechy na twarzach. Zaangażowanie szkolnych artystów oraz wspaniałe stroje dodatkowo uatrakcyjniły doskonałą grę aktorską. Nad całością przedsięwzięcia czuwały polonistki: Magdalena Wojtyła i Aneta Opala.

Ufamy, że po obejrzeniu baśni Andersena dzieci już zawsze będą stawały po stronie dobra, które można odnaleźć w wytrwałości dążenia do celu, życzliwości dla świata, akceptacji siebie i tolerancji dla drugich…

[tz_plusgallery id=”15″]

Skip to content